Drejtori i Ajaxit zbulon mënyrën se si i motivoi lojtarët 30 prill 2019 – 13:04 Drejtori i Ajaxit zbulon mënyrën se si i motivoi lojtarët Klubi holandez e eliminoi Real Madridin dhe Juventusin në rrugën drejt gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve. Drejtori ekzekutiv i klubit ka treguar se këtë gjë e ka arritur duke i mbajtur yjet në skuadër. Ish-portieri legjendar i Manchester Unitedit, tani drejtor i Ajaxit, Edwin van der Sar, thotë se gjashtë nga yjet e talentuar të skuadrës ishin ftuar në një takim gjatë verës, ku u inkurajuan që të vazhdojnë të qëndrojnë te klubi holandez. Andre Onana, Matthijs de Ligt, Donny van de Beek, Frenkie de Jong, Justin Kluivert, Kasper Dolberg dhe David Neres e kishin shikuar një video ku ata krahasoheshin me legjendat e Ajaxit që kishin luajtur në pozitat e tyre. Van der Sari dhe drejtori sportiv i klubit, Marc Overmars, e organizuan këtë takim dhe vetëm Kluiverti – i cili shkoi në Romë vitin e kaluar – u largua nga klubi. “Ne u thamë: “Nëse doni të jeni legjenda në Ajax, duhet të fitoni diçka të madhe”. Në sytë e mi, kjo ishte me të vërtetë motivuese”, ka zbuluar Van Der Sari për The Guardian. “Ata kishin besim te klubi. Ne kishim nevojë që të flisnim me lojtarët më të rinj: “Na prisni, na besoni. Ne do të sigurohemi që ta kemi një skuadër që do të i sfidojë të tjerat”. Kjo gjë e nxiti mrekullinë te ne”. “Gjatë 20 vjetëve të fundit, shumë gjëra kanë ndryshuar në botën e futbollit, veçanërisht në aspektin komercial. Shumë klube e kanë humbur perspektivën e asaj që futbolli është. Për ne, ën Ajax, gjithçka ka të bëjë me futbollin”. (Kosova Sot) gazeta Kosovare lojtaret Drejtori ajax

Andy Ruiz Jr ka treguar se ai po punon fortë për duelin e fundjavës ndaj Anthony Joshua, e vlefshme për kampionin e kategorisë së rëndë.
Bokseri meksikan po përgatitet të shkruajë historinë të shtunën mbrëma në ‘Madison Square Garden’, por ai është kritikuar për fizikun e tij.
Ruiz Jr, rekordi i të cilit është 32 fitore dhe vetëm një humbje, u njoftua shumë vonë si kundërshtari i Joshuas pas Jarrell Miller dështoi në testet e drogës në muajin prill, transmeton lajmi.net.
Dyshja do të ndeshet për titujt IBF, WBO dhe WBA, të cilat aktualisht mbahen nga boksieri britanik.
Megjithatë, një video e postuar në Youtube tregon lëvizjet e shpejta që ka Ruiz Jr, pavarësisht fizikut jo të mirë.
Më poshtë mund të njiheni më mirë me kundërshtarin e Anthony Joshuas. /Lajmi.net/

Slider

Na Ndiqni

INSTAGRAM

YOUTUBE